Mouse

Kablolu Ve Kablosuz Mouse Rehberi

İstek ve ihtiyaçlarınıza uygun mouse modelleri çalışma ortamına uyumlu seçildiğinde iş performansını artırır. Kablolu mouse masa başı çalışanlar için idealdir. Ofis masasının boyutlarına göre tercih edeceğiniz bilgisayar ekipmanları verimli bir kullanım için idealdir. Rapoo N200 ideal boyutlu, sürücü ve kurulum gerektirmeyen kablolu mouse ile oldukça işlevsel bir kullanım elde edebilirsiniz. Dar bir çalışma alanınız varsa mini cihazlara  yönelerek alan tasarrufu yapabilirsiniz. Portatif tasarımlı kablosuz mouse çeşitleri ise her alanda kullanıma uygundur. Belli bir alanda kısıtlanmadan kablosuz cihazlar ile bilgisayara pratik bir şekilde bağlanabilirsiniz. Kablo kısıtlaması olmadan özgür bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Profesyonel kullanım için yüksek hassasiyete sahip çeşitli kablolu ve kablosuz fare modeli mevcuttur. 

Kablolu Ve Kablosuz Mouse Modelleri Arasındaki Farklar

Kullanım alanı ve alışkanlıklarına göre kablolu ya da kablosuz fare çeşitleri farklılıklara sahiptir. Başlıca farklılıklar:

  • Kablolu fare çeşitleri kurulum gerektirmeyen tasarımları ile dikkat çeker. Kablosuz mouselar ise bir USB arayüzü ya da kablosuz bağlantı ile her yerden kolay kullanım sağlar.
  • Kablolu cihazlar kısıtlı bir alanda kullanılır. Bunun yanında kablosuz Rapoo Mouse türleri genellikle on metreye kadar 360 derece menzile sahiptir. Taşınabilir yapısıyla dikkat çekerler. 
  • Kablosuz mouse pil ile çalıştığından kullanım süresi kısıtlıdır. Genellikle 9 ya da 12 ay arasında pil değişimi gerektirir. Kablolu ürünler ise batarya ile çalışmadığından pil değişimi gerektirmeden uzun ömürlü kullanım sağlar. 
  • Kablosuz fareler Bluetooth ya da Wi-Fi bağlantısı ile kullanıma uygun hale getirilir. Kablolu modellerde belirli uzunluktaki kabloyu bilgisayara bağlayarak kullanılabilir hale gelir. 

Kablosuz Farelerin Artı Ve Eksileri

Kablosuz fareler her yer taşınabilir oldukları için sık seyahat edenler için idealdir. Rapoo 1620 kablosuz optik farenin uzun pil ömrü ve işlevsel tasarımı ile maksimum verim elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ortak ofis, kafe ya da evinizde herhangi bir odada çalışmak için uygundur. Çok yönlü tasarımları ile büyük avantaj sağlayan Rapoo kablosuz bağlantı özellikli fareler uzaktan çalışanlar tarafından ilgi görür. Hem evde hem de iş yerinde kullanıma uygundur. Rapoo mouse fiyatları kablosuz özelliğe sahip modelleri her bütçeye hitap eder. On metrelik bir alan içinde 360 derecelik geniş menziliyle ister çalışırken isterseniz de oyun gibi günlük aktiviteler için kablosuz Rapoo fareleri tercih edebilirsiniz. Bluetooth bağlantısı özelliği olan fare türleri USB kayıplarına ya da kabloların temassızlık gibi olumsuzluklarına karşı oldukça avantajlıdır. Bazı profesyonel oyuncular, kablosuz mouseların sınırlı pil ömründen dolayı dezavantajlı olduğunu belirtir. Kablosuz bağlantıda kopukluk gibi problemler yaşanabileceğinden kablosuz mouse ürünlerin eksilerindendir. 

Kablolu Farelerin Artı Ve Eksileri

Kablolu mouselar özellikle ofis ortamında oldukça kullanışlıdır. Sabit bir çalışma alanında ve kısıtlı alanda verimlilik elde etmek için çeşitli bütçelere uygun klavye mouse set ürünlerini tercih edebilirsiniz. Fiyat performans cihazlarına yönelerek kablolu farelerin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yüksek DPI seviyesine sahip kablolu bilgisayar ekipmanlarını tercih ederek projelerinizi profesyonel düzeyde tamamlayabilirsiniz. Tak ve çalıştır özelliği ile dikkat çeken kablolu modelleri pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Kurulum gerektirmeyen kablolu fareler kasalı bilgisayarlara uyumludur. Kablolu mouse fiyatları herbütçeyeuygun seçenekleri ile oldukça avantajlıdır. Rapoo N100 mouse kablolu ve kullanımı kolay yapısıyla dikkat çeker. Ergonomik tuş tasarımı ve bilek destekli çeşitleri ile avantaj sağlar. Kablolu farelerin birçok artısının yanında fazla yer kaplaması ve kablo kalabalığına neden olması gibi eksileri de bulunur. Bir yere sabit kalmak durumunda olduğunuz için çalışma alanınızın sınırlanması gerekir. Küçük çalışma alanlarında kablo kalabalığı oldukça dikkate değer bir dezavantajdır. Bilgisayar kullanım sıklığı ve alışkanlıklarınızın yanında çalıştığınızı ortamın özelliklerini de göz önünde bulundurarak kablolu bilgisayar ekipmanlarını tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kullanışlı kablolu fare modellerine yönelerek maksimum verim elde edebilirsiniz. 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.